Vishay/Sprague 199D686X06R3D6V1E3
199D686X06R3D6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D686X06R3D6V1E3
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D686X06R3D6V1E3.pdf
Availability of 199D686X06R3D6V1E3
QUANTITY
199D686X06R3D6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D686X06R3D6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D686X06R3D6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D686X06R3D6V1E3
Related Links199D686X0, 199D686X06R3D6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D686X06R3D6V1E3 Details Description
Related parts for 199D686X06R3D6V1E3
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
DLP DMD ANALOG ASIC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
MICRO 37C P 30" RBW NI datasheet.pdf
OSC XO 30.3MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf