Vishay/Sprague 199D686X9010D1V1E3
199D686X9010D1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D686X9010D1V1E3
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D686X9010D1V1E3.pdf
Availability of 199D686X9010D1V1E3
QUANTITY
199D686X9010D1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D686X9010D1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D686X9010D1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D686X9010D1V1E3
Related Links199D686X9, 199D686X9010D1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D686X9010D1V1E3 Details Description
Related parts for 199D686X9010D1V1E3
CONN RECEPT 80POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V TO-220AB-3 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10B M25 datasheet.pdf
IC INTERFACE ENHANCED SER 16-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM datasheet.pdf