Microsemi Commercial Components 1EZ100D10E3/TR12
1EZ100D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ100D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ100D10E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ100D10E3/TR12
QUANTITY
1EZ100D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ100D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ100D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C