Microsemi Commercial Components 1EZ100D10E3/TR8
1EZ100D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ100D10E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ100D10E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ100D10E3/TR8
QUANTITY
1EZ100D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ100D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ100D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ100D10E3/TR8
Related Links1EZ100D, 1EZ100D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ100D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ100D10E3/TR8
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf