Microsemi Commercial Components 1EZ100D5E3/TR12
1EZ100D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ100D5E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ100D5E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ100D5E3/TR12
QUANTITY
1EZ100D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ100D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ100D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ100D5E3/TR12
Related Links1EZ100D, 1EZ100D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ100D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ100D5E3/TR12
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 490MA 330 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.02% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
MICRO 15C P 20" RBW JACKS NI datasheet.pdf
MOD SMARTMESH IP EMBEDDED MNGR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf