Microsemi Commercial Components 1EZ110D10/TR8
1EZ110D10/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ110D10/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ110D10/TR8.pdf
Availability of 1EZ110D10/TR8
QUANTITY
1EZ110D10/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ110D10/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ110D10/TR8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)570 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ110D10/TR8
Related Links1EZ110, 1EZ110D10/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ110D10/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ110D10/TR8
TXRX MULT-MODE 850NM 1.3GBIT datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID PE BLACK datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
2MM SR 2P HDR SMT /PEG BREAKAWAY datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRI N PLUG M PLAS 0-19 NO NUT datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf