Microsemi Commercial Components 1EZ130D2E3/TR8
1EZ130D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ130D2E3/TR8
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 130V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ130D2E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ130D2E3/TR8
QUANTITY
1EZ130D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ130D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ130D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±2%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)910 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 98.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ130D2E3/TR8
Related Links1EZ130D, 1EZ130D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ130D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ130D2E3/TR8
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 56POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 180MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf