Microsemi Commercial Components 1EZ130D5E3/TR12
1EZ130D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ130D5E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 130V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ130D5E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ130D5E3/TR12
QUANTITY
1EZ130D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ130D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ130D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)910 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 98.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ130D5E3/TR12
Related Links1EZ130D, 1EZ130D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ130D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ130D5E3/TR12
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
T-COUPLE TYPE J L=20CM 4M datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf