Microsemi Commercial Components 1EZ190D10E3/TR12
1EZ190D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ190D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ190D10E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ190D10E3/TR12
QUANTITY
1EZ190D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ190D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ190D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1700 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ190D10E3/TR12
Related Links1EZ190D1, 1EZ190D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ190D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ190D10E3/TR12
DIN CLIP FOR 1427 SERIES datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1CH 250KSPS 16-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER PM 114 X 93 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.1A datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 FGW V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP POLY 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf