Microsemi Commercial Components 1EZ190D5E3/TR8
1EZ190D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ190D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ190D5E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ190D5E3/TR8
QUANTITY
1EZ190D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ190D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ190D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1700 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ190D5E3/TR8
Related Links1EZ190D, 1EZ190D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ190D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ190D5E3/TR8
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 WHITE 300' datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
12 CIR MTA 156 EDG/CON F/T LF datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 150W STER D 44HSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .437 datasheet.pdf
JT 6C 6#12 PIN GRND PLUG datasheet.pdf
100UF 50V 14.5X44.5 85C AXI datasheet.pdf