Microsemi Commercial Components 1EZ190DE3/TR8
1EZ190DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ190DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ190DE3/TR8.pdf
Availability of 1EZ190DE3/TR8
QUANTITY
1EZ190DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ190DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ190DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±20%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1700 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ190DE3/TR8
Related Links1EZ190, 1EZ190DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ190DE3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ190DE3/TR8
MONITOR VOLT 165-230V 22.5 3PHA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN RING 18-14 AWG #6 datasheet.pdf
CABLE HDMI/A M-M 2 METERS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 3.5MM ANGLED datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf