3M 1MD26-R560-00C-200
1MD26-R560-00C-200 picture photo
Mfg. Part Number
1MD26-R560-00C-200
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
26 POS FLX DLTA RIB CBL ASSY 200
Datasheet Download
1MD26-R560-00C-200.pdf
Availability of 1MD26-R560-00C-200
QUANTITY
1MD26-R560-00C-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1MD26-R560-00C-200
Internal Part NumberEIS-1MD26-R560-00C-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesShrunk Delta Ribbon (SDR)
ConfigurationCentronics 26 pos Male to Male
Length6.56' (2.00m)
Cable TypeRound, Black
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1MD26-R560-00C-200
Related Links1MD26-R56, 1MD26-R560-00C-200 Datasheet, 3M Distributor
1MD26-R560-00C-200 Details Description
Related parts for 1MD26-R560-00C-200
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 374UF 125V QC TERM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
PLIERS COMBO FLAT NOSE 8" datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8TSSOP datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf