3M 1MF26-L560-00C-A00
1MF26-L560-00C-A00 picture photo
Mfg. Part Number
1MF26-L560-00C-A00
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
26 POS SHRNK DLTA RIB CBL ASSY 1
Datasheet Download
1MF26-L560-00C-A00.pdf
Availability of 1MF26-L560-00C-A00
QUANTITY
1MF26-L560-00C-A00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1MF26-L560-00C-A00
Internal Part NumberEIS-1MF26-L560-00C-A00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesShrunk Delta Ribbon (SDR)
ConfigurationCentronics 26 pos Male to Male
Length32.81' (10.0m)
Cable TypeRound, Beige
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1MF26-L560-00C-A00
Related Links1MF26-L56, 1MF26-L560-00C-A00 Datasheet, 3M Distributor
1MF26-L560-00C-A00 Details Description
Related parts for 1MF26-L560-00C-A00
IDC CABLE - MKC50K/MC50M/MCE50K datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 6.35MM REFL TO72 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 614MA 550 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf