Microsemi Commercial Components 1N5381CE3/TR13
1N5381CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
1N5381CE3/TR13
Brief Description
DIODE ZENER 130V 5W T18
Datasheet Download
1N5381CE3/TR13.pdf
Availability of 1N5381CE3/TR13
QUANTITY
1N5381CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1N5381CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-1N5381CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±2%
Power - Max5W
Impedance (Max) (Zzt)190 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 93.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 1A
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseT-18, Axial
Supplier Device PackageT-18
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1N5381CE3/TR13
Related Links1N5381C, 1N5381CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1N5381CE3/TR13 Details Description
Related parts for 1N5381CE3/TR13
MOSFET N-CH 240V 0.16A TO92-3 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 8.66"L X 5.51"W datasheet.pdf
CONN PLUG 1.25MM 41POS CBL MNT datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 1.5W 92DB 50MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 87MMH datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf