Microsemi Commercial Components 1N5934CPE3/TR12
1N5934CPE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1N5934CPE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
1N5934CPE3/TR12.pdf
Availability of 1N5934CPE3/TR12
QUANTITY
1N5934CPE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1N5934CPE3/TR12
Internal Part NumberEIS-1N5934CPE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±2%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)19 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 18.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1N5934CPE3/TR12
Related Links1N5934C, 1N5934CPE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1N5934CPE3/TR12 Details Description
Related parts for 1N5934CPE3/TR12
IC Z8 MPU ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 10POS TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT MIX-TEK 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8HSSO datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER ON/OFF MFP14S datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf