3M 1SQ-25-GM110
1SQ-25-GM110 picture photo
Mfg. Part Number
1SQ-25-GM110
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
GRIP MATERIAL 1" SQ BLK 25/PK
Datasheet Download
1SQ-25-GM110.pdf
Availability of 1SQ-25-GM110
QUANTITY
1SQ-25-GM110 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1SQ-25-GM110
Internal Part NumberEIS-1SQ-25-GM110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video File3M Gripping Material
Featured ProductGM110 and GM400 Gripping Material
3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
SeriesGM110
PackagingBulk
Tape TypeGripping Material
Adhesive-
Backing, CarrierNylon Knit
Thickness0.033" (33 mils, 0.840mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width1.00" (25.40mm)
Length1.00" (25.40mm)
ColorBlack
UsageGripping
Temperature Range-40 ~ 160°F (-40 ~ 71°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1SQ-25-GM110
Related Links1SQ-25, 1SQ-25-GM110 Datasheet, 3M Distributor
1SQ-25-GM110 Details Description
Related parts for 1SQ-25-GM110
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DVR HS 16SO datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC GATE DRVR 1CH 16NS 10TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf