MEC Switches 1SS09-22.5
1SS09-22.5 picture photo
Mfg. Part Number
1SS09-22.5
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP TACTILE ROUND BLACK
Datasheet Download
1SS09-22.5.pdf
Availability of 1SS09-22.5
QUANTITY
1SS09-22.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1SS09-22.5
Internal Part NumberEIS-1SS09-22.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSwitches
Standard Package100
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesMultimec®
Switch TypeTactile
ShapeRound
ColorBlack
IlluminationNon-Illuminated
For Use With/Related ProductsMultimec® Series
Mounting TypeSnap Fit
Size6.50mm Dia x 22.50mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1SS09-22.5
Related Links1SS09, 1SS09-22.5 Datasheet, MEC Switches Distributor
1SS09-22.5 Details Description
Related parts for 1SS09-22.5
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 50G TEMP COMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
CAT6A CABLE 2.0 M datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 64KB 32QFN datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf