3M 2-20-467MP
2-20-467MP picture photo
Mfg. Part Number
2-20-467MP
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
2" X 20 YDS
Datasheet Download
2-20-467MP.pdf
Availability of 2-20-467MP
QUANTITY
2-20-467MP Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-20-467MP
Internal Part NumberEIS-2-20-467MP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet467MP,468MP,9667MP,9668MP(L) MSDS
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series-
PackagingRoll
Tape TypeAdhesive Transfer Tape
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolycoated Kraft Liner
Thickness0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Backing, Carrier, Liner0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Width2.00" (50.80mm)
Length60' (18.3m) 20 yds
Color-
UsageGeneral Purpose
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-20-467MP
Related Links2-20-, 2-20-467MP Datasheet, 3M Distributor
2-20-467MP Details Description
Related parts for 2-20-467MP
CAP CER 220PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC BASESTATION FINAL SOT502B datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 59MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
50W / 25 OHM EXTERNAL REGEN RES datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC 8SOIC datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-F,REC,TWIST TULIP datasheet.pdf