E-T-A 2-5000-K10-H-10A
2-5000-K10-H-10A picture photo
Mfg. Part Number
2-5000-K10-H-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5000-K10-H-10A.pdf
Availability of 2-5000-K10-H-10A
QUANTITY
2-5000-K10-H-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5000-K10-H-10A
Internal Part NumberEIS-2-5000-K10-H-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5000
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5000-K10-H-10A
Related Links2-5000-K, 2-5000-K10-H-10A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5000-K10-H-10A Details Description
Related parts for 2-5000-K10-H-10A
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SOT23-6 datasheet.pdf
BUSBAR SSCH 7.3 X 1.2 1M datasheet.pdf
IC VIDEO AMP SNGL 3CH WB 14-DMP datasheet.pdf
CONN HV ATTENUATOR FIXED 3 DB datasheet.pdf
OSC TCXO 24.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 3 DB datasheet.pdf
RES 43 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT SILVER datasheet.pdf
DIODE STD REC 1000V 6A DO-4 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 9.5A 1KV datasheet.pdf