E-T-A 2-5000-P10-H-20A
2-5000-P10-H-20A picture photo
Mfg. Part Number
2-5000-P10-H-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5000-P10-H-20A.pdf
Availability of 2-5000-P10-H-20A
QUANTITY
2-5000-P10-H-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5000-P10-H-20A
Internal Part NumberEIS-2-5000-P10-H-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5000
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5000-P10-H-20A
Related Links2-5000-P, 2-5000-P10-H-20A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5000-P10-H-20A Details Description
Related parts for 2-5000-P10-H-20A
IC REG LDO 18V 1A TO220-3 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 50W 200V datasheet.pdf
INSERT FGG.3B.310. FOR 10LV datasheet.pdf
D4SL-N3EFA-D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 40A 3P 208/240V datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 85CRI 24SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 26A 24V datasheet.pdf