E-T-A 2-5700-IG1-K10-1.5A
2-5700-IG1-K10-1.5A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-K10-1.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-K10-1.5A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-K10-1.5A
QUANTITY
2-5700-IG1-K10-1.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-K10-1.5A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-K10-1.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5700
Breaker TypeThermal
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-K10-1.5A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG1-K10-1.5A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-K10-1.5A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-K10-1.5A
IC ADC 24BIT 6CH LP 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 233UF 125V QC TERM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30A DPAK datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS DUAL R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS D02 VERT T/H datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf