E-T-A 2-5700-IG1-P10-1.8A
2-5700-IG1-P10-1.8A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-P10-1.8A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.8A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-P10-1.8A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-P10-1.8A
QUANTITY
2-5700-IG1-P10-1.8A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-P10-1.8A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-P10-1.8A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.8A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-P10-1.8A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG1-P10-1.8A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-P10-1.8A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-P10-1.8A
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1.25A 9V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO TSOT23 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 120A TO-263 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf