E-T-A 2-5700-IG1-P10-13A
2-5700-IG1-P10-13A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-P10-13A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 13A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-P10-13A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-P10-13A
QUANTITY
2-5700-IG1-P10-13A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-P10-13A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-P10-13A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5700
Breaker TypeThermal
Current Rating13A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-P10-13A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG1-P10-13A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-P10-13A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-P10-13A
24 CONTACTS,RECEPT,CHAMP,VERT,MT datasheet.pdf
MARKER PLATE ALUM GOLD 3.5" datasheet.pdf
SIDA SYM 3CH 420V 400A TO220A datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 10MSOP datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 36 AWG 1000 FT RD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT J/N REC datasheet.pdf
Single and Quad 18 V Operational Amplifiers IC datasheet.pdf