E-T-A 2-5700-IG1-P10-DD-16A
2-5700-IG1-P10-DD-16A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-P10-DD-16A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-P10-DD-16A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-P10-DD-16A
QUANTITY
2-5700-IG1-P10-DD-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-P10-DD-16A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-P10-DD-16A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5700
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-P10-DD-16A
Related Links2-5700-IG1, 2-5700-IG1-P10-DD-16A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-P10-DD-16A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-P10-DD-16A
RES 330K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-6 datasheet.pdf
ANVIL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 15A 12V datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.38A 80 MOHM datasheet.pdf