E-T-A 2-5700-IG1-P10-DD-2A
2-5700-IG1-P10-DD-2A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-P10-DD-2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-P10-DD-2A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-P10-DD-2A
QUANTITY
2-5700-IG1-P10-DD-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-P10-DD-2A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-P10-DD-2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Featured ProductThermal Overcurrent Circuit Breaker Series 2-5700
Other Drawings2-5700 Series Panel Cutout
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Number of Poles1
Actuator TypePush-Push
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-P10-DD-2A
Related Links2-5700-IG1, 2-5700-IG1-P10-DD-2A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-P10-DD-2A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-P10-DD-2A
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
10A MALE CRIMP CONTACT, SILVER 1 datasheet.pdf