E-T-A 2-5700-IG2-P10-20A
2-5700-IG2-P10-20A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG2-P10-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG2-P10-20A.pdf
Availability of 2-5700-IG2-P10-20A
QUANTITY
2-5700-IG2-P10-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG2-P10-20A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG2-P10-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG2-P10-20A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG2-P10-20A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG2-P10-20A Details Description
Related parts for 2-5700-IG2-P10-20A
REGULATOR 12V 3A ADJ 12PSIP VRT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 14POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
JOINT WALL SYSTEM 80 datasheet.pdf
WX 1012 SOLDER STATION W/WXP 65 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf