E-T-A 2-5700-IG2-P10-25A
2-5700-IG2-P10-25A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG2-P10-25A
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG2-P10-25A.pdf
Availability of 2-5700-IG2-P10-25A
QUANTITY
2-5700-IG2-P10-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG2-P10-25A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG2-P10-25A
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG2-P10-25A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG2-P10-25A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG2-P10-25A Details Description
Related parts for 2-5700-IG2-P10-25A
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC SRL LINK BUS INTERFACE 8SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf