| Internal Part Number | EIS-2-6500-P10-A3-3.5A | |
| Standard Package | 10 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | 2-6500 | |
| Breaker Type | Magnetic | |
| Current Rating | 3.5A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |