CNC Tech 2002-1-2-50-30-BK
2002-1-2-50-30-BK picture photo
Mfg. Part Number
2002-1-2-50-30-BK
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle HDMI Micro 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal
Datasheet Download
2002-1-2-50-30-BK.pdf
Availability of 2002-1-2-50-30-BK
QUANTITY
2002-1-2-50-30-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of 2002-1-2-50-30-BK
Internal Part NumberEIS-2002-1-2-50-30-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Connector TypeHDMI - Micro
Number of Contacts19
GenderReceptacle
Specifications-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle, Horizontal
FeaturesBoard Guide
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2002-1-2-50-30-BK
Related Links2002-1-2, 2002-1-2-50-30-BK Datasheet, CNC Tech Distributor
2002-1-2-50-30-BK Details Description
Related parts for 2002-1-2-50-30-BK
JACK NON-INSULATED .218" datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SOT223-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 8A TO3PF datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf