FFF 20020000-D161B01LF
20020000-D161B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020000-D161B01LF
Datasheet Download
20020000-D161B01LF.pdf
Availability of 20020000-D161B01LF
QUANTITY
20020000-D161B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020000-D161B01LF
Internal Part NumberEIS-20020000-D161B01LF
Standard Package350
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020000-D161B01LF
Related Links20020000-, 20020000-D161B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020000-D161B01LF Details Description
Related parts for 20020000-D161B01LF
THYRISTOR 8A 200V TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SW SMART LOW SIDE TO252-3-11 datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf