| Internal Part Number | EIS-20020002-H091B01LF | |
| Featured Product | Signal and Power Terminal Blocks | |
| PCN Part Number | Anytek Integration 02/Apr/2015 | |
| Standard Package | 600 | |
| Type | Plug, Female Sockets | |
| Number of Positions | 9 | |
| Positions Per Level | 9 | |
| Number of Levels | 1 | |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) | |
| Voltage - IEC | - | |
| Current - UL | 12A | |
| Voltage - UL | 300V | |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-24 AWG | |
| Wire Gauge or Range - mm² | 1-2.5mm² | |
| Color | Green | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C | |