FFF 20020002-H191B01LF
20020002-H191B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020002-H191B01LF
Datasheet Download
20020002-H191B01LF.pdf
Availability of 20020002-H191B01LF
QUANTITY
20020002-H191B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020002-H191B01LF
Internal Part NumberEIS-20020002-H191B01LF
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020002-H191B01LF
Related Links20020002-, 20020002-H191B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020002-H191B01LF Details Description
Related parts for 20020002-H191B01LF
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.32"L X 3.24"W datasheet.pdf
RES 3.90 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 24P 152MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TFT MOD 4.3" WITH FONTS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf