FFF 20020004-D041A01LF
20020004-D041A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020004-D041A01LF
Datasheet Download
20020004-D041A01LF.pdf
Availability of 20020004-D041A01LF
QUANTITY
20020004-D041A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020004-D041A01LF
Internal Part NumberEIS-20020004-D041A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020004-D041A01LF
Related Links20020004-, 20020004-D041A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020004-D041A01LF Details Description
Related parts for 20020004-D041A01LF
RES 20 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:21 250MHZ 64TQFP datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
3900UF 50V 22.23X53.98 85C AXI datasheet.pdf