FFF 20020007-H051A01LF
20020007-H051A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020007-H051A01LF
Datasheet Download
20020007-H051A01LF.pdf
Availability of 20020007-H051A01LF
QUANTITY
20020007-H051A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020007-H051A01LF
Internal Part NumberEIS-20020007-H051A01LF
Standard Package1,050
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020007-H051A01LF
Related Links20020007-, 20020007-H051A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020007-H051A01LF Details Description
Related parts for 20020007-H051A01LF
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
6061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 50W datasheet.pdf