FFF 20020009-H221B01LF
20020009-H221B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020009-H221B01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020009-H221B01LF.pdf
Availability of 20020009-H221B01LF
QUANTITY
20020009-H221B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020009-H221B01LF
Internal Part NumberEIS-20020009-H221B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew - Rising Cage Clamp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020009-H221B01LF
Related Links20020009-, 20020009-H221B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020009-H221B01LF Details Description
Related parts for 20020009-H221B01LF
AC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf