FFF 20020010-D031BC1LF
20020010-D031BC1LF picture photo
Mfg. Part Number
20020010-D031BC1LF
Datasheet Download
20020010-D031BC1LF.pdf
Availability of 20020010-D031BC1LF
QUANTITY
20020010-D031BC1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020010-D031BC1LF
Internal Part NumberEIS-20020010-D031BC1LF
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020010-D031BC1LF
Related Links20020010-, 20020010-D031BC1LF Datasheet, FFF Distributor
20020010-D031BC1LF Details Description
Related parts for 20020010-D031BC1LF
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CABLE TIE 316 STEEL HVY 1K'/RL datasheet.pdf
CONN HDR XAD 40POS 2.5MM TIN TE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12.5VC 0503 datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 20" datasheet.pdf
IC MC13852 EVB 434MHZ datasheet.pdf
METRAL CODING KEY HDR datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
7" LCD CAPE FOR BEAGLE BONE BLAC datasheet.pdf