FFF 20020010-G141B01LF
20020010-G141B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020010-G141B01LF
Datasheet Download
20020010-G141B01LF.pdf
Availability of 20020010-G141B01LF
QUANTITY
20020010-G141B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020010-G141B01LF
Internal Part NumberEIS-20020010-G141B01LF
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry270°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020010-G141B01LF
Related Links20020010-, 20020010-G141B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020010-G141B01LF Details Description
Related parts for 20020010-G141B01LF
RES 2.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OPT SENSOR ROUND LENS K BIN LED datasheet.pdf
IC 2X2 CROSSPOINT SWITCH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf