FFF 20020010-H141B01LF
20020010-H141B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020010-H141B01LF
Datasheet Download
20020010-H141B01LF.pdf
Availability of 20020010-H141B01LF
QUANTITY
20020010-H141B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020010-H141B01LF
Internal Part NumberEIS-20020010-H141B01LF
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry270°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020010-H141B01LF
Related Links20020010-, 20020010-H141B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020010-H141B01LF Details Description
Related parts for 20020010-H141B01LF
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
COLLET NUT .0B. FOR BEND RELIEF datasheet.pdf
CLIP-TAG "9", .102"X.138" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 60V POWERMITE2 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0016UF RADIAL datasheet.pdf