FFF 20020012-D121B01LF
20020012-D121B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020012-D121B01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020012-D121B01LF.pdf
Availability of 20020012-D121B01LF
QUANTITY
20020012-D121B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020012-D121B01LF
Internal Part NumberEIS-20020012-D121B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package560
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series03-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Pressure Clip
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020012-D121B01LF
Related Links20020012-, 20020012-D121B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020012-D121B01LF Details Description
Related parts for 20020012-D121B01LF
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 9A TO-247 datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
PANEL FRONT 2"X4U EFP206A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf