FFF 20020012-H151B01LF
20020012-H151B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020012-H151B01LF
Datasheet Download
20020012-H151B01LF.pdf
Availability of 20020012-H151B01LF
QUANTITY
20020012-H151B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020012-H151B01LF
Internal Part NumberEIS-20020012-H151B01LF
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series03-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020012-H151B01LF
Related Links20020012-, 20020012-H151B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020012-H151B01LF Details Description
Related parts for 20020012-H151B01LF
RES SMD 23.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
BOARD DIGITAL AUDIO USB PIC32 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf