FFF 20020013-D051B01LF
20020013-D051B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020013-D051B01LF
Datasheet Download
20020013-D051B01LF.pdf
Availability of 20020013-D051B01LF
QUANTITY
20020013-D051B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020013-D051B01LF
Internal Part NumberEIS-20020013-D051B01LF
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series03-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020013-D051B01LF
Related Links20020013-, 20020013-D051B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020013-D051B01LF Details Description
Related parts for 20020013-D051B01LF
SWITCH KEYLOCK 2POS 1CAM PANEL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.6A 6-TSOP datasheet.pdf
IC POWER METER 1-PHASE 24SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
4 CCT RAST PWR IDT CONN W/O LTC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.1A 175 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC VCXO 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf