FFF 20020013-H111B01LF
20020013-H111B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020013-H111B01LF
Datasheet Download
20020013-H111B01LF.pdf
Availability of 20020013-H111B01LF
QUANTITY
20020013-H111B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020013-H111B01LF
Internal Part NumberEIS-20020013-H111B01LF
Standard Package540
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series03-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020013-H111B01LF
Related Links20020013-, 20020013-H111B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020013-H111B01LF Details Description
Related parts for 20020013-H111B01LF
MODULE POWER 50A 1200V 3PH BRDG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-05VO datasheet.pdf
1621 APPLIANCE INLET 20A 70C datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
LEAD MINIPRO BOTH ENDS PVC 0.40 datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf