FFF 20020035-H091B01LF
20020035-H091B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020035-H091B01LF
Datasheet Download
20020035-H091B01LF.pdf
Availability of 20020035-H091B01LF
QUANTITY
20020035-H091B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020035-H091B01LF
Internal Part NumberEIS-20020035-H091B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package560
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020035-H091B01LF
Related Links20020035-, 20020035-H091B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020035-H091B01LF Details Description
Related parts for 20020035-H091B01LF
CAP ALUM 14000UF 16V SCREW datasheet.pdf