FFF 20020036-H121B01LF
20020036-H121B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020036-H121B01LF
Datasheet Download
20020036-H121B01LF.pdf
Availability of 20020036-H121B01LF
QUANTITY
20020036-H121B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020036-H121B01LF
Internal Part NumberEIS-20020036-H121B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package510
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020036-H121B01LF
Related Links20020036-, 20020036-H121B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020036-H121B01LF Details Description
Related parts for 20020036-H121B01LF
CONTACT PIN COAX CRIMP GOLD datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 2AG datasheet.pdf
SPADE LUG TO INS BANANA JACK RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 24V -12V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf