FFF 20020037-G101B01LF
20020037-G101B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020037-G101B01LF
Datasheet Download
20020037-G101B01LF.pdf
Availability of 20020037-G101B01LF
QUANTITY
20020037-G101B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020037-G101B01LF
Internal Part NumberEIS-20020037-G101B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package520
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020037-G101B01LF
Related Links20020037-, 20020037-G101B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020037-G101B01LF Details Description
Related parts for 20020037-G101B01LF
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.6A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 100V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf