FFF 20020038-H021B01LF
20020038-H021B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020038-H021B01LF
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM
Datasheet Download
20020038-H021B01LF.pdf
Availability of 20020038-H021B01LF
QUANTITY
20020038-H021B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020038-H021B01LF
Internal Part NumberEIS-20020038-H021B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package250
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020038-H021B01LF
Related Links20020038-, 20020038-H021B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020038-H021B01LF Details Description
Related parts for 20020038-H021B01LF
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
BCZ 3.81/09/180LRZE SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 22.9VC SOD57 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 3W 4026 datasheet.pdf
TERMINAL STRIP CONN 12POS R/A datasheet.pdf