FFF 20020039-H171B01LF
20020039-H171B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020039-H171B01LF
Datasheet Download
20020039-H171B01LF.pdf
Availability of 20020039-H171B01LF
QUANTITY
20020039-H171B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020039-H171B01LF
Internal Part NumberEIS-20020039-H171B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020039-H171B01LF
Related Links20020039-, 20020039-H171B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020039-H171B01LF Details Description
Related parts for 20020039-H171B01LF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF HEX ENBL N-INV 16SOEIAJ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 13.4A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA 8DFN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10LV+GRND PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf