FFF 20020039-H241B01LF
20020039-H241B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020039-H241B01LF
Datasheet Download
20020039-H241B01LF.pdf
Availability of 20020039-H241B01LF
QUANTITY
20020039-H241B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020039-H241B01LF
Internal Part NumberEIS-20020039-H241B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package220
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020039-H241B01LF
Related Links20020039-, 20020039-H241B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020039-H241B01LF Details Description
Related parts for 20020039-H241B01LF
SWITCH LEVER SPDT 5A .187QC 125V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Coax) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0 AWG RED 25' datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 HCSL 24QFN datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER 20KB USER FLASH datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf