FFF 20020107-H131A01LF
20020107-H131A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020107-H131A01LF
Brief Description
508 TB PLG SKT STR TMT
Datasheet Download
20020107-H131A01LF.pdf
Availability of 20020107-H131A01LF
QUANTITY
20020107-H131A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020107-H131A01LF
Internal Part NumberEIS-20020107-H131A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package130
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020107-H131A01LF
Related Links20020107-, 20020107-H131A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020107-H131A01LF Details Description
Related parts for 20020107-H131A01LF
LED YELLOW RECTANG .965" HI ASSY datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A TO251A datasheet.pdf