FFF 20020107-H191A01LF
20020107-H191A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020107-H191A01LF
Brief Description
508 TB PLG SKT STR TMT
Datasheet Download
20020107-H191A01LF.pdf
Availability of 20020107-H191A01LF
QUANTITY
20020107-H191A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020107-H191A01LF
Internal Part NumberEIS-20020107-H191A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package90
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020107-H191A01LF
Related Links20020107-, 20020107-H191A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020107-H191A01LF Details Description
Related parts for 20020107-H191A01LF
CONN RING 14-16 AWG #10 BLU P-G datasheet.pdf
GREEN LED 10MA 2.1V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC DVR LO/HI SIDE OCT POWERSSO28 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 5M datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V DUAL 15V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23 datasheet.pdf
IC CLOCK SLICER ZD BUFFER 28SSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf